Co sprzedawać w Internecie?

Pieniądze są od ludziWiele osób pisze do mnie, że nie wiedzą co mogliby sprzedawać w Internecie. Z kolei ci co już mają firmy zastanawiają się, czy ich produkty nadają się do sprzedaży w sieci. Moim zdaniem w Internecie można sprzedać wszystko. Zależy tylko do kogo i w jaki sposób kierujesz swoją ofertę.

Chcąc sprzedawać w sieci, pomyśl najpierw o tym KOMU chcesz sprzedawać. Jeżeli masz już jakieś produkty czy usługi na uwadze, to też zastanów się, kto jest najlepszym odbiorcą dla tej oferty.

Komunikując się z klientem, przygotowując dla niego jakąś propozycję sprzedaży, rób to myśląc o kliencie, o tym jakie on ma problemy. Pytaj klienta jakie są te problemy. Sprawdzaj, czy są to takie problemy, jakie Ty jesteś w stanie rozwiązywać. I wtedy dopiero dobieraj odpowiednie rozwiązania. To co będziesz sprzedawał w sieci to rozwiązania.

Może tak się zdarzyć, że Twoje produkty wcale nie rozwiązują problemów Twojego klienta. Wówczas musisz albo zmienić grupę docelową, albo zacząć oferować inne produkty. Nie staraj się wciskać ludziom rozwiązań, których nie potrzebują.

Pamiętaj, aby produkty które będziesz sprzedawał w Internecie były odpowiedzią na potrzeby Twoich klientów. Użytkownicy Internetu w przeglądarce częściej wpisują jakie ich nurtują pytania, niż nazwy konkretnych produktów. Dlatego chcąc sprzedawać w sieci skupiaj się bardziej na problemach, a nie na produktach.

W ten sposób wyszukasz to, co najbardziej będzie odpowiednie dla Twoich przyszłych klientów.

Koniecznie znajdź kilka różnych możliwości. Później będziesz musiał bowiem ocenić, które produkty będzie Ci się opłacało sprzedawać. Zastanów się, od których najłatwiej będzie Ci zacząć? Jeżeli dobrze dobrałeś rozwiązania, to niezależnie co wybierzesz, nie powinno to mieć większego znaczenia dla sprzedaży.

Pamiętaj, że jeżeli już coś produkujesz bądź dystrybuujesz i zaczynasz mieć wątpliwości czy to, co masz, jest najlepsze dla wybranej grupy docelowej, to jeżeli nie chcesz zmieniać produktu, musisz zmienić grupę.

 , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

0 odpowiedzi do Co sprzedawać w Internecie?

 1. Tomek 22 stycznia 2008 w 12:02 #

  Mam takie pytanko, otóż większość (bynajmniej wszyscy na których oferty natrafiłem) dostawców, hurtowni nie tylko sprzedaje tylko firmom ale nawet ceny udostępnia tylko dla firm. Powiedzmy, że wybrałem sobie jakiś produkt, znalazłem hurtownie ale nie chcę na razie rejestrować firmy bo nie wiem czy towar będzie schodził no ale bez tego nie jestem w stanie nawet się dowiedzieć w jakich cenach mogę kupić towar w hurtowni. No i kółko się zamyka, nie wiem jak to “obejść” :(

 2. Mirek Szmajda 22 stycznia 2008 w 14:11 #

  Pisałem już o tym jak sprzedawać bez zakładania firmy (a tym samym i kupować w hurtowniach).

  Kupowanie prywatne w celu odsprzedaży jest nielegalne. Dlatego hurtownie nie sprzedadzą Ci towaru bez posiadania zarejestrowanej działalności.

  Więcej o ryzyku z tym związanym przeczytasz w dziale Prawo w e-commerce.

 3. monkakk 23 stycznia 2008 w 13:23 #

  A co z producentami.Kiedyś umówiłam się z jednym przez internet. Napisali: proszę przyjechać. Przyjechałam do nich, a oni na miejscu stwierdzili, że jak handluję na allegro, to nie będą ze mną współpracować. Mają już kilka osób takich jak ja i są ciągle kłótnie o ceny. Jeszcze jedna dodatkowa osoba mogłaby im popsuć stosunki z tymi osobami. I jak tu współpracować z producentami. Większość z nich na słowo handel w internecie ma dreszcze i od razu dziękuje.

 4. Mirek Szmajda 24 stycznia 2008 w 00:52 #

  Dlatego właśnie ja stosuję na Allegro zasadę najwyższej ceny. Jeden z produktów od samego początku sprzedaję zawsze w wyższej cenie niż konkurencja.

  Ciekawostką jest fakt, że nawet dostawca tego produktu tez sam sprzedaje na Allegro. Z uwagi na fakt, że widzi, że zawsze dbam aby moja cena była wyższa od jego ceny (generalnie jest najwyższa na ALlegro), to nie mam problemów z otrzymywaniem towaru. A i tak udaje mi się sprzedawać najwięcej tego produktu ze wszystkich sprzedawców :)

  Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak to zrobić, to zapisz się na listę obserwujących akcję “Zacznij od Allegro”.

 5. Pawel 9 lutego 2008 w 12:32 #

  Zapisałem się na twój biuletyn ” zacznij od Allegro “Przeczytałem komentarz monkakk i Twoją odpowiedż odnośnie ustalenia ceny na produkt sprzedawany przez Ciebie na Allegro. Nie próbowałem jeszcze tu sprzedawać i to, że ustaliłeś najwyższą cenę i osiągnołes największą sprzedaż wśród sprzedawców wprowadziło mnie w osłupienie.Myślę,że w biuletynie dowiem się o co chodzi.Pozdrawiam. Paweł

 6. Nesses 29 kwietnia 2009 w 17:59 #

  Mam drobną sprawę do wyjaśnienia.W swoim spocie wideo radzi Pan przed rozpoczeciem sprzedaży na Allegro zgromadzić jak najwięcej gwiazdek aby zyskać zaufanie kupujących. Czemu w takim razie później radzi Pan aby używać dwu kont ; jednego do zakopów a drugiego do sprzedaży? Jak na obu można zdobyć zaufanie kiedy sprzedajemy z konta bez gwiazdek?

 7. Mirek Szmajda 2 maja 2009 w 14:34 #

  Nesses, po założeniu konta do sprzedaży na Allegro zrób parę zakupów. Później, kiedy już zaczniesz sprzedawać, na to konto już nie musisz kupować. Będziesz mieć komentarze od kupujących.

  Chodzi też o to, aby w momencie rozwijania coraz większej sprzedaży nie rozpraszać kupujących komentarzami na temat tego, co Ty kupujesz. Szczególnie jeżeli kupujesz coś prywatnie, a nie na potrzeby firmy.

 8. Ania 19 lutego 2010 w 15:30 #

  Witam. Chciałbym założyć Działalnośc G. wygladało by to tak kupował bym używane rzeczy na allegro i innych mediach i odnawiał ich i sprzedawał spowrotem prze allegro jest taka możliwość sprzedawania jak by to wygladało co musze zrobić ile bym musiac i z czego odprowadzac pieniedzy z psrzedanych przedmiotów moze mi to ktoś wytłumaczyć???

 9. Mirek Szmajda 20 lutego 2010 w 00:02 #

  Aniu, jeżeli coś kupujesz to jest to koszt. Jeżeli sprzedajesz jest to przychód. Różnica jest dochodem, od czego płacisz podatek.

 10. Ania 21 lutego 2010 w 22:13 #

  Panie Mirku czy mozna prosić o jesniejsza odp chodzi mi o to że jak kupie od kogoś lampy z allego to czy musze jakąś umowe spisywac bo to jest zakup na odlegość przez kuriera i od osoby prywtnej bede te przedmioty odnawiała i sprzedawac za pomoca allegro .

 11. Mirek Szmajda 23 lutego 2010 w 01:36 #

  Sposób rozliczenia i płacenia podatku zależy również od formy opodatkowania jaką wybierzesz. Jeżeli jest to na Książce Przychodów i Rozchodów, to wtedy potrzebna jest umowa zakupu, aby to wliczyć w koszty. Ale być może jest jakaś inna forma rozliczenia, która tu byłaby korzystniejsza. Nie jestem jednak od tego specjalistą i nie jestem w stanie tutaj więcej doradzić.

  Ponieważ pytania odnośnie księgowości i rachunkowości bardzo często przewijają się przez mojego bloga, zaplanuję w niedalekiej przyszłości specjalne szkolenie z ekspertem w tym temacie.

 12. Midas 12 maja 2010 w 23:43 #

  Panie Mirku zamieszkuje poza granicami kraju i w związku z tym mam pytanie dotyczące sprzedaży. Czy sprzedając na Allegro polski fiskus może mnie opodatkować?

Dodaj komentarz

BEZPŁATNE PORADY
dla Internetowych Sprzedawców
x

Chcesz regularnie otrzymywać
Biuletyn Sprzedawcy Internetowego?

 

Wpisz Imię: *
Wpisz Email: *
Wpisz 4: (filtr antyspamowy)

Wysyłając to zgłoszenie zgadzasz się z Zasadami Prywatności.

W każdej chwili możesz zrezygnować!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Aukcje prywatne na Allegro

Na Allegro jest taka forma aukcji, jak aukcje prywatne. Za ich pomocą możesz określić jakie konkretnie osoby mogą w tej...

Zamknij