Planowanie

Strona została zablokowana, jest włamanie lub dziwnie się wyświetla?

W ostatnim czasie mamy coraz częściej do czynienia z przypadkami dziwnego zachowywania się stron opartych na WordPress. Codziennie blokowane są kolejne IP w wyników prób wielokrotnego nieautoryzowanego logowania. Zdarzają się blokady kont emailowych i usługi www w wyniku wykrycia włamania. Czyścimy skrypty przed nieutoryzowanymi zmianami. I nagle jeszcze duża część witryn z WooCommerce u niektórych przestała się poprawnie wyświetlać w przeglądarce Google Chrome.

To wszystko świadczy o tym, jak ważne jest nieustanne monitorowanie tego co się dzieje z serwisami internetowymi. Szczególnie takimi, które tworzone są na otwartym i dostępnym kodzie. Nie zawsze da się uniknąć włamań i zmian. Ważne aby szybko je wykrywać i reagować na wszelkie sygnały.

Czytaj dalej →

Planowanie, Środowisko sprzedawcy, Tworzenie stron internetowych  Tematy: , , , , , , , , , . 0

Koniec wakacji! Więc przypominam – już niedługo… Boże Narodzenie!

Niebywała historia z tym rozpoczęciem roku szkolnego. Dla sprzedawców intenternetowych to ostatni sygnał, aby zaplanować działania związane ze sprzedażą na Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku, dla większości będzie to najobfitszy okres jeśli chodzi o przychód. No ale, aby tak się stało już dziś musisz się za to zabrać.

Oto co po kolei musisz zrobić w najbliższych kilku tygodniach.  Czytaj dalej →

Planowanie, Potencjał Internetu  Tematy: , , , , , , . 0

Buduj sukces na zgliszczach klęski

Kilka dni temu niezwykle spodobała mi się jedna z dźwiękowych pocztówek, które co jakiś czas otrzymuję od Wandy Loskot w Klubie Przedsiębiorcy. Tym razem tematem było „Jak mieć więcej frajdy ucząc się na niepowodzeniach?”. A jest to coś, co właśnie robię od pewnego czasu. Ostatnio wręcz uwielbiam robienie sobie frajdy z niepowodzeń.

Być może myślisz, że jestem jakimś masochistą :) Nie, aż tak źle nie jest. Wręcz przeciwnie. W ostatnim czasie po prostu nauczyłem się zamieniać każde niepowodzenie w rozwój. Kiedy coś się nie udaje, odpuszczam sobie na pewien czas. Dopiero później, po jakimś czasie wracam do tego. Generalnie dzieje się coś dziwnego. Bo im bardziej bawię się niepowodzeniami, tym mniej tych niepowodzeń jest.

A udaje mi się to uzyskać w sposób podobny do bajki o trzech świnkach, które budowały dom.

Czytaj dalej →

Planowanie, Rozwój firmy  Tematy: , , , , , , , , , , , , , , . 0

Droga do celu jest równie ważna jako on sam

W jednym z komentarzy pisałem jakiś czas temu o tym jak ważna jest droga do celu. Dziś chciałbym to uzupełnić i zacytować słowa z artykułu Macieja Stańczyka o jednej ze stewardess, która zginęła tragicznie w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem: „droga do celu jest równie ważna jak on sam”.

Czytaj dalej →

Planowanie  Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . 0

Żyj tu i teraz

W obliczu katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginęła elita polskiej władzy, przypomina mi się  jak ważne jest życie tu i teraz. Nigdy nie wiemy, kiedy coś może nam się przydarzyć. Nikt nie jest zabezpieczony przed końcem, który często przychodzi w nieoczekiwanym momencie.

Jestem właśnie w trakcie lektury książki „Potęga teraźniejszości”, której autorem jest Eckkart Tolle. Pozwolę sobie zacytować jej fragment:

Czytaj dalej →

Planowanie  Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , . 0

Zobowiązania

Pisałem niedawno o koncepcji pracy w przerwach między wakacjami. Po dłuższym zastanowieniu muszę przyznać, że jest to jednak ryzykowne. Chodzi o to, żeby nie zapomnieć o misji jaką masz do zrealizowania wobec swoich klientów. Oczywiście jeżeli zgadzasz się z wyrażonym przeze mnie zdaniem na temat istoty Twojej roli wobec innych ludzi.

W takiej sytuacji nie powinieneś jedynie dążyć do tego, aby wakacje i inne przyjemności były jedynymi nagrodami za pracę. Już sama praca powinna być przyjemnością. Tylko w ten sposób możemy być na co dzień szczęśliwi.

Czytaj dalej →

Pasje, Planowanie  Tematy: , , , , , , , , , , , . 0

BEZPŁATNE PORADY
dla Internetowych Sprzedawców
x

Chcesz regularnie otrzymywać
Biuletyn Sprzedawcy Internetowego?

 

Wpisz Imię: *
Wpisz Email: *
Wpisz 4: (filtr antyspamowy)

Wysyłając to zgłoszenie zgadzasz się z Zasadami Prywatności.

W każdej chwili możesz zrezygnować!