Sprzedaż wiedzy

Jak zwiększyć przychody ze sprzedaży szkoleń w czasach „przesytu” wiedzą?

Paradoksalnie w czasach przesytu informacją popyt na wiedzę jest przeogromny. Stale chcemy wiedzieć więcej. Chcemy poznawać nowe dziedziny. Chcemy się ciągle uczyć. A może w sumie po prostu to potrzebujemy?

Mniejsza z tym. Najważniejsze, że to oznacza, że jest popyt na wiedzę. Jest popyt na szkolenia.

Ale jest też mnóstwo osób, firm i instytucji, które tę wiedzę oferują. Co gorsza dla biznesu, oferują tę wiedzę często za darmo. Czy to oznacza, że jest to jednak przesyt wiedzy? Nie zupełnie.

Czytaj dalej →

Sprzedaż wiedzy  Tematy: , , , , , , . 0

6 kluczowych elementów mających największy wpływ na rozwój biznesu internetowego opartego na wiedzy

Z okazji 5-lecia działalności na tym blogu zorganizowałem krótkie szkolenie, w którym przedstawiam moje 5-letnie doświadczenia z budowania firmy sprzedającej wiedzę przez internet.

Bezpłatny dostęp do szkolenia otrzymuje każdy, kto jest zapisany na Biuletyn Internetowego Sprzedawcy.

 

Oto nagranie wideo ze szkolenia. Aby odtworzyć je na pełnym ekranie, kliknij prostokąt w prawym dolnym rogu.

Więcej podobnych szkoleń znajdziesz w Klubie Internetowych Sprzedawców.

Jeśli wpiszesz w komentarzu poniżej opinię na temat tego szkolenia, otrzymasz gratisowo dodatkowe nagranie z konsultacji w Klubie Internetowych Sprzedawców.

Serdecznie zapraszam!

Sprzedaż wiedzy  Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , . 0

O czym będzie warsztat „Mistrz Prezentacji”?

Mistrz Prezentacji Multimedialnych - Warsztat - www.MistrzPrezentacji.plJuż za kilka dni rozpoczną się zapisy na nowy warsztat – z tworzenia prezentacji (dokładną datę ogłoszę zapisanym na stronie MistrzPrezentacji.pl).

Po przeanalizowaniu zapytań jakie otrzymuję w ostatnich dniach, powstał program, który już teraz w skrócie przedstawiam. Jest jeszcze czas aby ewentualnie jeszcze coś do niego dodać. Zapoznaj się więc z nim i jeśli czegoś Ci w nim jeszcze brakuje, daj mi znać.

Najważniejsza cecha programu, to przede wszystkim skupienie się na multimedialnych aspektach tworzenia prezentacji, tak aby można było z tego zrobić nawet film.

Podstawowymi narzędziami na warsztacie będą programy:

  • Prezi,
  • Microsoft PowerPoint 2010,
  • Prezentacje Google.

Czytaj dalej →

Komunikacja z klientem, Marketing w Internecie, Sprzedaż wiedzy, Wydarzenia  Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . 0

Wywiad z ekspertem: Tajniki brawurowych prezentacji, które zwrócą uwagę nie tylko twojego klienta [MP3]

Radio Internetowych SprzedawcówPonieważ zająłem się ostatnio kursem o technologii tworzenia prezentacji, postanowiłem spotkać się z kimś, kto specjalizuje się w sztuce tworzenia prezentacji.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy o brawurowych prezentacjach, które mogą się przydać nie tylko w sprzedaży internetowej. Moim gościem w audycji Radia Internetowych Sprzedawców był Marek Ścibior, ekspert od komunikacji i sztuki tworzenia pomysłowych i inspirujących prezentacji.

Aby wysłuchać całości lub ściągnąć MP3 Czytaj dalej →

Komunikacja z klientem, Sprzedaż wiedzy  Tematy: , , , , , , , , , . 0

Dlaczego warto wyjść poza slajdy, czyli o prezentacjach w Prezi

Prezi - SprzedawcaInternetowy.plOd zarania dziejów, kiedy to powstały pierwsze prezentacje z obrazem, posługujemy się slajdami. To już było tak dawno, że nikt już nie pamięta dlaczego tak właściwie robimy. Po prostu tak wszyscy robili, tak robią, to i my tak robimy.

Korzystamy z Microsoft PowerPoint, korzystamy z OpenOffice i LibreOffice Impress, czy nawet z Dokumentów Google i po prostu tłuczemy slajd za slajdem. I nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo się ograniczamy. Nie tylko w formie, ale również w treści.

Slajdy nie są naszym naturalnym sposobem myślenia! A co nim jest? Klikaj w trójkąt i zobacz na prezentacji.

Komunikacja z klientem, Potencjał Internetu, Sprzedaż wiedzy  Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . 0

Jak najłatwiej i najszybciej zrobić profesjonalną prezentację?

Jak już wspominałem, jeśli nie masz żadnego programu do prezentacji i chcesz błyskawicznie stworzyć prezentację, to najlepiej skorzystać z bezpłatnych Dokumentów Google. Jednak takie prezentacje na pewno nie zrobią wielkiego wrażenia na odbiorcach. Ot po prostu będzie to tło do tego co masz do przekazania. Lepsze to niż nic, ale czasami chodzi o to aby jednak zrobić wrażenie, szczególnie jeśli to twój pierwszy kontakt z potencjalnym klientem.

Jak możesz robić wrażenie? Najłatwiej jest to uzyskać za pomocą odpowiedniego obrazu i ruchu. W każdym programie do prezentacji wstawisz tekst. W każdym wstawisz obrazek. Jednak audio i wideo możesz dodać już tylko w Impress i PowerPoint (póki co). Dodatkowo w tych dwóch ostatnich możesz też dodać animowane przejścia między slajdami. To oznacza, że przekaz staje się dynamiczny.

Czytaj dalej →

Komunikacja z klientem, Marketing w Internecie, Sprzedaż wiedzy  Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . 0

BEZPŁATNE PORADY
dla Internetowych Sprzedawców
x

Chcesz regularnie otrzymywać
Biuletyn Sprzedawcy Internetowego?

 

Wpisz Imię: *
Wpisz Email: *
Wpisz 4: (filtr antyspamowy)

Wysyłając to zgłoszenie zgadzasz się z Zasadami Prywatności.

W każdej chwili możesz zrezygnować!