http://www.

Nazwa domeny nie została opłacona? Uwaga na wyłudzanie pieniędzy!

Co jakiś czas klienci informują mnie o wiadomości, że ich domena nie została przedłużona. Dostają albo maila z taką informacją, albo SMS, jak ten tutaj:

Uprzejmie informujemy, że nazwa domeny nazwa_domeny.net.pl nie została opłacona na kolejny okres rozliczeniowy i jest w trakcie 14-dnoiowego wygasania. W celu odnowienia zarezerwowanej domeny prosimy o kontakt pod nr 22 270 65 10 (Infolinia 801 066 396) lub odeślij ?Domena?, odzwoni konsultant. Z pozdrowieniami, Web-Online.pl

Oczywiście osoba, która dostała wiadomość nie posiada domeny z końcówką .net.pl, a jedynie z końcówką .pl. Nie była nigdy właścielem domeny .net.pl i takiej domeny do niczego nie potrzebuje. Firma Web-Online ewidentnie naciąga właścicieli witryn zbierając kontakty ze stron internetowych, wysyłając SMSy i wyłudzając w ten sposób pieniądze na rejestrację domen, które nie są w ogóle potrzebne.

Powyższa  firma na swojej stronie www nie podaje ani adresu, ani NIPu, ani innych danych identyfikacyjnych. Jest tylko telefon. Zadzwoniłem i poprosiłem o dane. Dostałem takie oto informacje:

Agencja “Web-Online”, ul. Krzywoustego 52/11a, 70-317 Szczecin, NIP 852-225-64-29

Sprawdziłem w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i dowiedziałem się, że firma ta tak naprawdę nazywa się… Firma Handlowo-Usługowa Becconet Krzysztof Andrzej Kozioł, Usługi Gastronomiczne Krzysztof Andrzej Kozioł.

Gdyby ktoś był bardzo nękany przez „firmę” Web-Online może złożyć zawiadomienie do prokuratury o próbie wyłudzenia pieniędzy.

Ale najważniejsze, to uważnie czytaj wiadomości o rejestracji domen i sprawdzaj czy na pewno chodzi o domenę, którą posiadasz. Innych końcówek poza .pl, .com, czy .eu zazwyczaj nie ptrzebujesz.

 , , .

2 odpowiedzi do Nazwa domeny nie została opłacona? Uwaga na wyłudzanie pieniędzy!

  1. szymoncydzik 14 lipca 2016 w 20:56 #

    Ja dostałem takiego smsa. Oczywiście strony z końcówką net.pl nie mam. Mam natomiast pomocjezykowa.wordpress.com. Pewnie znaleźli w sieci i próbują.

  2. bodziopl 21 października 2016 w 13:03 #

    Do mnie sk—y już 3 raz ślą SMS, jeszcze raz i doniesienie na prokuraturę

Dodaj komentarz

BEZPŁATNE PORADY
dla Internetowych Sprzedawców
x

Chcesz regularnie otrzymywać
Biuletyn Sprzedawcy Internetowego?

 

Wpisz Imię: *
Wpisz Email: *
Wpisz 4: (filtr antyspamowy)

Wysyłając to zgłoszenie zgadzasz się z Zasadami Prywatności.

W każdej chwili możesz zrezygnować!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tematy na blog
10 tematów do artykułów na blog ekspercki

Regularne publikowanie na blogu jest najważniejszą rzeczą, którą robią firmy, które chcą mieć coraz więcej ruchu na swojej witrynie. Na...

Zamknij